New Brain Trio & Michael Balog: буяння кольорів та форм

0
Дебютний альбом Stratum (2018) київського джазового колективу New Brain Trio, випущений у тандемі з львівським саксофоністом Михайлом Балогом, схожий на багатошарове, строкате музичне полотно, що подеколи розквітає буянням кольорів та форм, а інколи викарбовується монохромною звуковою палітрою тіней та відтінків. Тут мінімалізм сусідить із ейсід-джазом, сінкоповані фанкові ритми на рівних співіснують з електросвінгом, а джаз-рокові пульсації вільно розчиняються в медитативному вакуумі. Такого роду багаторівневій підхід є характерним для сучасного джазу, символізуючи схід і світанок нового покоління фьюжн-інтерпретаторів. Своєю творчістю музиканти підтверджують думку відносно того, що джаз — це жива, дихаюча структура, поліедр, грані котрого легко трансформуються в просторі та часі, всесвіт, що постійно змінюється та саморозширюється.

Читайте: Leopolis Jazz Fest: джаз в городе спящих львов

New Brain Trio & Michael Balog (фото з особистого архіву групи)

Читайте: Грегори Прива: уникум с Кариб

За останні два роки проект New Brain Trio & Michael Balog вже здобув авторитет серед мелогурманів Києва, Львова, Харкова, Одеси. А завдяки участі в різноманітних джем-сейшенах з топовими джазовими виконавцями — зокрема з такими, як Магнус Острьом (Esbjörn Svensson Trio), Грегорі Пріва (Lars Danielsson Liberetto Ensemble) – про групу заговорили далеко за межами України. В першу чергу, музикантів об’єднує любов до експериментів, вільнодумство і незашореність музичних вподобань. До складу New Brain Trio входять клавішник Олег Пашковський, бас-гітарист Єгор Гавриленко та ударник Cергій Балалаєв. Група, що стала свого часу результатом реінкарнації Trio Soma і Dogma Trio, брала участь в таких фестивалях, як JazzBez, Gogol Fest, White Nights UA, Jazzomyr, Arsenal Open Air, Leopolis Jazz Fest та ін.

Читайте: Ларс Даниэльссон: любитель тишины

У свою чергу, Михайло Балог – мультиінструменталіст, композитор і засновник музичної школи Vedel School у Львові. Він відомий не лише як успішний джазовий саксофоніст: ембіентна музика його електронного проекту MANU звучала в багатьох сакральних місцях – соборах, лофтових локаціях і храмах різноманітних конфесій. Як сольний виконавець Балог брав участь в фестивалях JazzBez, Alfa Jazz Fest (нині — Leopolis Jazz Fest) та ін. Він багато гастролює Європою, робить спільні проекти з театральною етно-групою «Курбаси», хором ΕΣΧΑΤΟΦΟΝIΑ, є постійним учасником тріо відомого джазового контрабасиста Марка Токара – Mark Tokar Trio. Одним із захоплень Михайла Балога є індійська класична музика, котра проникла у його свідоме та підсвідоме життя завдяки зануренню у північноіндійську традицію хіндустані під опікою видатного, віртуозного виконавця на флейті бансурі – Пандита Харіпрасада Чаурасії.

Читайте: Харипрасад Чаурасия: гуру бансури

  • На титульному фото: New Brain Trio & Michael Balog (фото з особистого архіву групи)
  • Офіційна фб-сторінка New Brain Trio: facebook.com/newbraintrio
  • Офіційна фб-сторінка Михайла Балога: facebook.com/balogmichael
album


Виконавці: New Brain Trio & Michael Balog
Альбом: Stratum
Лейбл: Self-Released
Дата реліза: 13/10/2018

videos

tags
Поделиться:

Оставить сообщение